Lojistik Reklam

07.11.2015 tarihinde Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Eğitici Sınavı yapılacaktır.

1- Sınava, sınav tarihinden önce Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı Sınavlarına girip TMGD Sertifikası alanlar ile TMGD olmaya hak kazananlar girebilecektir.

2- Sınava girecek olanların; ÖSYM tarafından en son yayımlanan “YABANCI DİL SINAVLARI EŞDEĞERLİKLERİ” duyurusuna göre sınav tarihinden önce alınmış olan; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavında; İngilizce, Almanca, Fransızca veya Rusça dillerinden birinden asgari 65 düzeyinde puan aldığını gösteren belge veya dil yeterliği bakımından bu puana denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmaları gerekmektedir.

3- Sınav müracaatlarını kendi (e-devlet) şifreleri ile 12-26 Ekim 2015 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı altında bulunan Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlığı(TMGD) İşlemleri kısmından TMGD Sınav Başvuru/Güncelle hizmetinden (e hizmetinden) yapacaklardır. Başvuru yapanlar sınav ücreti olan 50 TL’yi Halkbankasına e-devlet ödemesi olarak T.C. Numaraları ile birlikte aynı tarihler içerisinde ödeyeceklerdir. Sınav ücretini ödemeyen sınava giremeyecektir.

4- Sınav ADR 2015 dokümanından yapılacak olup, sınavdan 80 puan ve üzeri alanlar TMDG Eğiticisi olmaya hak kazanacaklardır.

TMGD – DGSA
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Friendfeed'te Paylaş
Linkedin'de Paylaş
Google'da Paylaş
Delicious'ta Paylaş
Technorati'de Paylaş